Jdi na obsah Jdi na menu
 


sezona 2010/2011

7. 9. 2011

26.kolo

Sokol Lenešice - FK Výškov  0:11 (0:4)

Sestava: Jaroš- Stejskal,Fous,Feix,Kadrnožka-Plhák,Dufek,Ihln,Veverka-Bandry,Tesař

Střídání:  Vokáč, Dedecius

Branky:  Bandry 6, Dufek 2, Tesař 2, Plhák

25.kolo

FK Výškov - Sokol Pátek      6:1 (2:0)

Sestava: Jaroš- Stejskal,Fous,Ihln,Kadrnožka-Plhák,Dufek,Vokáč,Veverka-Bandry,Haušpauer

Střídání:  Tesař, Dedecius, Švík

Branky:  Bandry 3, Dufek 2, Veverka

24.kolo

ROI Louny - FK Výškov        1:14 (1:5)

Sestava: Jaroš - Stejskal,Fous,Ihln,Kadrnožka - Švík,Dufek,Dedecius,Veverka - Bandry,Tesař

Střídání:  Plhák, Feix, Vokáč

Branky: Tesař, Bandry 4, Ihln 3, Dufek 2, Dedecius, Veverka, Stejskal, Vokáč

23.kolo

FK Výškov  -  Vrbno              9:2 (4:1)

Sestava: Jaroš - Stejskal,Fous,Feix,Kadrnožka - Plhák,Ihln,Vokáč,Veverka - Bandry,Tesař

Střídání:  Švík, Dedecius

Branky: Bandry 4, Tesař 2, Veverka 2, Švík

22.kolo

FC Dubany B  -  FK Výškov   0:11 (0:8)

Sestava: Jaroš - Švík,Fous,Ihln,Kadrnožka - Plhák,Dufek,Dedecius,Veverka - Tesař,Haušpauer

Střídání:  Vokáč

Branky: Haušpauer 3, Švík 2,  Dedecius 2, Tesař 2, Plhák, Veverka

21.kolo

FK Výškov  -  SK Slavětín B    5:0 (2:0)

Sestava: Jaroš - Stejskal,Fous,Ihln,Kadrnožka - Plhák,Dufek,Vokáč,Veverka - Bandry,Čvančara

Střídání:  Tesař,Štafa,Švík

Branky: Čvančara 2, Bandry, Veverka, Dufek

V dalším domácím zápase jsme přivítali slavětínské „Béčko“. Oproti Černčicím nás měl papírově čekat jednodušší zápas, na druhou stranu Slavětín dokázal v posledním kole uhrát remízu s dalším adeptem na postup, s celkem Pátku.

Utkání jsme však od začátku zvládali. Hosté zlobili pár úvodním minut, kdy se dostali na dostřel naší brance, poté jsme je ale po celou dobu zápasu nepustili do dalších šancí. Výsledek první půle určily dvě trefy Ondry Čvavčary.

Druhý poločas se prakticky celý odehrál kolem hostujícího pokutového území. Bohužel se nám přes zhuštěnou obranu nepodařilo přidat více než tři branky. Utkání tak nakonec   skončilo v náš prospěch výsledkem 5:0.

 

20.kolo

volno

 

19.kolo

FK Výškov - SK Černčice B 0:1 (0:1)

Sestava: Jaroš - Kadrnožka,Fous,Dedecius,Plhák - Tesař,Dufek,Vokáč,Veverka - Bandry,Novotný

Střídání:  Novotný,Vajgl,Štafa

     Utkání s Černicemi bylo přímým soubojem o čelo tabulky. Hosté přijeli posíleni hráči z A týmu, dal se tak čekat zajímavý zápas.

     Úvod utkání byl nervózní, oba celky si uvědomovaly důležitost utkání a nechtěly udělat chybu. Přesto se na obou stranách zrodily brankové příležitosti. Jedna z těch našich však byla naprosto vyložená, kdy Péťa Novotný neproměnil jasnou šanci, kdy po vynikajícím pasu ze záložní řady šel sám na hostujícího brankaře, dokázal ho také obejít, ale pak zcela selhal a nedokázal míč dopravit do prázdné branky. Hosté nás poté potrestali a zakončili útočnou akci, na jejímž začátku byla chyba v naší rozehrávce. Do kabin se pak odcházelo za stavu 0:1.

     Podstatnou část druhé půle jsme pak dohrávali v deseti. Záhy po začátku druhého dějství byl za úmyslnou ruku vyloučen Jirka Dedecius. I v deseti jsme dokázali držet s hosty krok, naopak v určitých momentech jsme je dokázali i dostat pod tlak. Měli jsme další vynikající brankové příležitosti, bohužel jsme nedokázali proměnit žádnou, přestože některé byly vyložené. Také hosté však byli nebezpeční a využívali situace, kdy jsme s postupem času otevírali obranu. Ze dvou brejků dokonce nastřelili konstrukci branky. Tu jsem v samém závěru nastřelili také, kdy jsme se v zoufalém náporu snažili vyrovnat. Bohužel se nám vyrovnat nepodařilo a hosté si tak odvážejí velmi cenné tři body a posouvají se na prvním místo tabulky.

 

18.kolo

FK Černochov - FK Výškov  0:7 (3:3)

Sestava: Jaroš - Stejskal,Fous,Ihln,Plhák - Vajgl,Dufek,Vokáč,Veverka - Bandry,Tesař

Střídání:  Novotný,Dedecius

Branky:  Veverka 2, Bandry 2, Vokáč 2, Tesař

Utkání v Černochově jsme i přes velmi nekvalitní povrch hrací plochy zvládli. Zápas se hrál na velmi hrbolatém a suchém terénu. Podle toho také vypadal náš vstup do utkání. V úvodní půlhodině jsme sice měli míč de facto nepřetržitě na svých kopačkách, ale naše šance končili neúspěšně, protože jsme se dlouho srovnávali s hrbolatých hřištěm. Vysvobození byla branka na 1:0, kterou zaznamenal Franta Vokáč. Do poločasu se stačili trefit ještě Franta Veverka a Lukáš Bandry.

     Ve druhé části jsme již naprosto dominovali. Domácí fyzicky odpadli a utkání se dohrávalo v poklidnějším tempu. Přesto jsme dokázali přidat další čtyři branky. Všichni tři střelci z první půle se prosadili podruhé. Sedmou branku přidal Pavel Tesař. Z Černochova si tak vezeme zasloužené tři body za vysoké vítězství 0:7.

 

17.kolo

FK Výškov  -  Panenský týnec   4:2 (1:0)

Sestava: Jaroš - Stejskal,Fous,Ihln,Kadrnožka - Plhák,Dufek,Vokáč,Veverka - Bandry,Štafa

Střídání: Tesař, Novotný

Branky: Štafa, Veverka 2, Tesař

     Po utkání s Libčevsí nás čekal další zápas s celkem s popředí tabulky, tentokrát jsme na domácí půdě přivítali Panenský Týnec, se kterým jsme na podzim odehráli utkání ve velmi vyhrocené atmosféře. Naštěstí nynější zápas se obešel bez jakýchkoli excesů.

     V úvodní dvacetiminutovce měli hosté mírně navrch a drželi míč více na svých kopačkách, nedostali se však do vážnější brankové příležitosti, což se jim v dalším vývoji zápasu vymstilo. My jsme se postupně propracovali k naší kombinační hře a přebrali otěže utkání. Výsledkem byla nádherná akce, která určila poločasový výsledek. Lukáš Bandry poslal parádní dvacetimetrový pas za hostující obranu, na který si naběhl Pavel Štafa, který tváří v tvář hostujícímu brankáři nezaváhal a poslal nás do vedení.

     Do druhého dějství jsme vstoupili podstatně více aktivně a utkání jsme velmi brzy rozhodli. Po několika okamžicích zakončil kombinační akci Franta Veverka, neuplynulo ani pět minut a na 3:0 zvýšil Pavel Tesař a po hodině hry jsme vedli již o čtyři branky, když se znovu trefil Franta Veverka. I nadále jsme hráli velmi aktivně a měli jsme několik dalších možností navýšit skóre. Bohužel jsme nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance. Hostům se nakonec podařilo utkání dvěma brankami v závěru zdramatizovat. Na vyrovnání však bylo již pozdě.

 

16.kolo

Libčeves - FK Výškov      2:2 (1:1)

Sestava: Jaroš - Stejskal,Fous,Ihln,Kadrnožka - Tesař,Dufek,Vokáč,Veverka - Bandry,Štafa

Střídání: Majsárek, Plhák

Branky: Tesař, Plhák

Ve třetím jarním utkání nás čekal zatím nejsilnější soupeř, alespoň co se tabulkového postavení týká, a to Libčeves. Úvod utkání se odehrával spíše ve středu pole a měl bojovnější charakter. Postupně jsme však přece jen přebírali taktovku a začali se dostávat do šancí. Paradoxně úvodní vyloženou příležitost však měli domácí, kdy jsme vlastní chybou poslali do úniku našeho bývalého spoluhráče Holého, který ale svou střelu namířil mimo tři tyče. Poté jsme měli řadu vyložených šancí, které však zůstavali dlouho nevyužity, až po půl hodině hry se střelou z hranice vápna prosadil Pavel Tesař. Po vstřelení úvodní branky jsme měli několik dalších tutovek, ale stále jsme střelecky selhávali. Trest přišel ve čtyřicáte minutě. Sudí proti nám zapískal velmi přísnou penaltu, kdy souboj o vysoký míč na hranici „pětníku“ mezi domácím útočníkem a naším brankařem posoudil jako faul na útočícího hráče. Domácí exekutor se pak nemýlil a poločas tak skončil 1:1.

     Druhá půle už nebyla z našeho pohledu tak suverénní, co se počtu šancí týká. Rozum zůstal stát u domácího hráče Holého, který nesmyslně mimo hru „dojel“ Rudu Ihlna. Po krátké chvíli na hřišti se prosadil střídající Martin Plhák, který dotlačil do branky rozehraný rohový kop, jež byl dle domácích rozehrán mimo vyznačený prostor, což ovšem hlavní sudí, i kdyby tomu tak bylo, nemohl vidět. Vehementě a hlavně velmi neslušně poté prostestoval jeden z domácích hráčů, který od hlavního sudího uviděl druhou domácí červenou kartu. Namísto toho, abychom domácí dorazili, jsme nepochopitelně vyklidili pole. Zanedlouho byl vyloučen také náš hráč, který uviděl druhou žloutou, a tedy také červenou kartu. Utkání pak nabralo opět vyšší tempo a šance se střídaly na obou stranách. Bohužel pro nás do konce zápasu už padla jediná branka, kterou vsítili domácí a utkání tak skončilo nerozhodně 2:2, což je pro nás, vzhledem k vývoji, ztrátou, protože zejména v první půli jsme měli minimálně pět tutovek, ze kterých měla padnout branka a zápas jsme tak mohli rozhodnout už po prvním dějství.

 

15.kolo

FK Výškov - Chožov      1:0 (0:0)

Sestava:  Jaroš - Stejskal,Fous,Ihln,Kadrnožka - Tesař,Dufek,Vokáč,Veverka - Bandry,Štafa

Střídání: Čvančara, Plhák

Branky: Dufek

  Po výborném vstupu do jarní části soutěže nás čekal úvodní domácí zápas s Chožovem, který patří svým stylem hry k nejnepříjemnějším celkům a na tými z popředí tabulky umí zahrát, což dokázal hned v prvním jarním utkání, kdy hrál s vedoucím Pátkem nerozhodně.

     Střelecky ani herně se nám nedařilo tolik jako v Cítolibech a úvodní půle tak nenabídla přiliš pohlednou podívanou. Měli jsem sice více ze hry, ale šancí, které by se daly označit jako gólové bylo po skromnu. Za to nástup do druhé půle se nám vydařil o mnoho lépe. Ihned po jejím startu jsme se usadili na polvině soupeře a po pěti minutách také vstřelili úvodní branku. Po ní se pak naplno ukázalo, proč celek Chožova patří k těm méně oblébeným mužstvům. Hosté se vehementně a za hranicí jakéhokoli slušného chování dožadovali neuznání branky pro postavení mimo hru. Hosty roznítila situace, kdy dlouhý pas ze středu hřiště směřoval na rozběhnutého Ondru Čvančaru, ten ovšem,vědom si ofsajdového postavení, svůj pohyb zastavil, hry se následně nijak aktivně neúčastnil, hosté absolutně přestali hrát, čehož využil Kamil Dufek, který obešel brankaře a zařídil nakonec vítěznou trefu. Jistě se dají pochopit negativní emoce, které se poté v hostech probudili, nic méně to, co někteří jedinci, a to včetně funkcionářů, předvedli je daleko za hranicí lidského chování. Hostům tato skutečnost hlavně uškodila, protože měli ve svém středu několik šikovných hráčů, kteří, pokud by se soustředili na fotbal, mohli ještě osud zápasu zvrátit.

     Emoce měli pak dohru také v kabinách, kdy jeden z hostujících hráčů napadl Kamila Dufka, což už se dá označit za primitivnost. Nic to ovšem nezměnilo na naší výhře 1:0.

 

14. kolo

Cítoliby B - FK Výškov     2:5 (2:5)

Sestava: Jaroš - Stejskal,Fous,Ihln,Kadrnožka - Tesař,Dufek,Vokáč,Veverka - Bandry,Štafa

Střídání: Vajgl

Branky: Veverka 3, Tesař 2

  K prvnímu jarnímu utkání jsme zajižděli do Cítolib k utkání s místním „Béčkem“, které na podzim dokázalo s týmy z čela tabulky uhrát několik zajímavých výsledků a se dvěma adepty na postup, Pátkem a Černčicemi, uhrálo cenný nerozhodný výsledek. Určitě se tudíž nedalo očekávat snadné utkání.

     Do utkání jsme však měli raketový start, což nám situaci velmi usnadnilo. Neuběhlo ani pět minut a vedli jsme, z našeho pohledu, 2:0. Ihned po úvodní rozehrávce se míč po křídelní akci dostal do vápna, kde se v souboji s domácí obranou prosadil navrátilec z hostování Franta Veverka. Za další necelé tři minuty a po podobné akci se míč tentokrát odrazil k dobře postavenému Pavlu Tesařovi, který rychlé vedení pojistil. Poté jsme měli ještě několik zajímavých šancí na zvýšení náskoku, které jsme však nevyužili a tak se osmělili domácí, kteří potrestali naší laxní rozehrávku ve středu pole a snížili na 1:2. Nám se ale po pár minutách podařilo opět odskočit na rozdíl dvou branek. Franta Vokáč nezjištně rozehrál standardní akci ve chvíli, kdy se domácí obrana teprve formovala na její bránění, zmatek dokonale využil svou druhou brankou v utkání  Pavel Tesař. Tím však brankostroj neskočil, záhy se nám podařilo vstřelit čtvrtou branku, kterou přidal opět Franta Veverka. Domácí pak opět snížili na rozdíl dvou branek. Tento stav však znovu dlouho nevydžel a náš pátý gól, svůj třetí v zápase, přidal Franta Veverka. Divoký první poločas tak skončil naším vedením 5:2.

     Ve druhém dějství jsme měli také více ze hry a několik zajímavých šancí, ze kterých se nám již ale nepodařilo skóre navýšit. Domácí tým se také neprosadil a tak úvodní jarní utkání skončilo stejně jako první půle 5:2.

 

13.kolo

FK Výškov - Lenešice B  4-0 (1-0)

Sestava : Jaroš - Stejskal, Fous, Štafa, Kadrnožka - Tesař, Vokáč, Dufek, Švík - Čvančara , Holý

Střídaní : Novotný za Švíka

Branky: Novotný 2, Vokáč, Holý

V záverečném utkání podzimní části jsme hostili celek Lenešice B, který se pohybuje v klidném středu tabulky. Nečekalo nás tak nic snadného, o čemž jsme se přesvědčili hned v úvodních minutách. Naše hra byla dosti neurovnaná, nedokázali jsme si přesněji přihrát a získat převahu, čehož využil soupeř a v úvodní dvacetimintovce nás mírně přehrával. Pevnou půdu po nohama jsme začali nacházet až ke konci první půle, kdy jsme pomalu dostávali na dostřel hostující svatyni. Po několika nebezpečných pokusech, které však nevedly ke kýženému gólu, přišla hrubá chyba hostujícícho obránce, kterou ve vedoucí branku zužitkoval Vláďa Holý. Úvodní dějství tak vyznělo v náš prospěch poměrem 1:0.

 

     Do druhé půle jsme vstoupili o poznání lépe a během několika minut prakticky rozhodli o osudu utkání. Záhy po zahájení druhého poločasu byl před hranicí pokutového území faulován Kamil Dufek a z následného trestného kopu se parádně trefil Franta Vokáč a krásným obloučkem přes zeď nedal hostujícímu brankaři šanci. O pár minut později byla nařízena penalta za faul na Ondru Čvančaru, kterou proměnil Péťa Novotný. Tentýž hráč se prosadil také v pětapadesáté minutě a o vítězi utkání nebylo pochyb. Čtyřbrankový náskok jsme si pohlídali až do konečného hvizdu a podzimní část sezony tak zakončili přesvědčivým vítězstvím.

 

12.kolo

Patek - FK Výškov 3 - 2 (1-1)

Sestava: Jaroš - Stejskal, Fous, Ihln, Kadrnožka - Tesař, Dufek, Vokáč, Haušpauer - Štafa, Holý

Střídání : Švík za Ihln

Branky: Tesař, Holý

 

   Na hřišti vedoucího Pátku se v předposledním podzimním kole bojovalo o první pozici v tabulce. Utkání se hrálo za nepříznivých povětrnostních podmínek a na tvrdém terénu, což nebyly ideální podmímky pro líbívý fotbal. Hrací plocha je v Pátku navíc o něco menší a zápas nenabídl žádnou valnou fotbalovost, ale spíše boj o každý metr hrací plochy.

     Domácí nás, podpořeni větrem v zádech, v prvním poločase zatlačili do defenzivy, nedokázali však přesněji kombinovat a dostat se tak do nějaké vyloženější brankové příležitosti. Nebezpečí však neustále hrozilo ze standardních situací, ve kterých většinou dominovali právě domácí, kteří ve svém středu mají několik vysokých hlavičkářů. Po jedné z nich také padla úvodní branka a Pátek šel do vedení. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a po samostatné akci ranou z dvaceti metrů vyrovnal Pavel Tesař. Do konce první půle se pak stav nezměnil.

     Ve druhé půli jsme bohužel nijak nevyužili přiznivého směru větru a iniciativu nechali opět spíše na domácích, navíc se nám nepodařilo praktikovat náš kombinační styl. Na menší ploše k nám domácí rychle přistupovali a nedovolili nám souvislejší kombinaci, která už tak díky tvrdému povrchu nebyla snadná. V sedmdesáté minutě se pak domácím povedlo proměnit další standardní situaci v podobě rohového kopu. Nám se ještě povedlo opět srovnat, a to pár minut před koncem, kdy hrubku domácího brankaře potrestal Vláďa Holý. Když už se zdálo, že udržíme slibnou remízu a odvezeme si bod, přišla netaktická rozehrávka, kterou domácí zachytili a smrtícím brejkem v poslední minutě strhli vítězství na svou stranu. Ve tříminutovém nastavení už jsme bohužel nestačili zareagovat a prohráli 3:2.

 

11.kolo

FK Výškov - ROI Louny 13-0( 7-0)

Sestava: Jaroš - Stejskal, Fous, Ihln, Kadrnožka - Švík, Dufek, Vokáč, Vajgl - Tesař,Holý

Branky: Holý 4, Tesař3, Švík 2, Dufek 2, Vokáč, Vajgl

 

     Po vítězství ve veledůležitém utkání v Černčicích nás v domácím prostředí čekal tabulkově o něco přijatelnější soupeř a sice ROI Louny, tedy celek, který měl na svém kontě pouhé tři body za vítězství s nejslabším týmem soutěže. Hosté zahájili utkání oslabeni o jednoho hráče, což nám ještě více usnadnilo pozici. Od první minuty bylo jasné, že se žádné překvapení konat nebude. Hned v úvodních minutách se nám podařilo vstřelit tři branky, které prakticky rozhodli o tom, kam se utkání bude ubírat. Poté jsme si na domácí půde otevřeli střelnici a hosty deklasovali v poměru 13:0

 

10.kolo

Vrbno B -FK Výškov 0-4 (0-1)

sestava: Jaroš - Kadrnožka, Ihln, Fous, Stejskal - Tesař, Dufek, Vokáč, Haušpauer - Holý, Štafa

střídaní:Čvančara, Majsárek, Vajgl

Branky: Majsárek 2 , Dufek , Holý

 

    Dle umístění v tabulce nás papírově nemělo čekat nic jednoduchého. „Béčko“ Vrbna je v tabulce v klidném středu a na svém kontě už má v této sezoně několik výborných výsledků. Samotné utkání však nabídlo více méně hru na jednu branku. Ihned od úvodního hvizdu jsme se usadili na polovině soupeře a vytvořili si drtivou převahu. Jak tomu však v této sezóně bývá, nedokázali jsme proměnit řadu slibných brankových příležitostí a utkání tak bylo dlouho alespoň brankově vyrovnané. Teprve po půl hodině hry se brankově prosadil Kamil Dufek a šli jsme zaslouženě do vedení.

     Teprve ve druhé půli se nám začalo dařit také střelecky. I ve druhém dějství jsme měli územní převahu, tentokrát jsme ji však dovedli vyjádřit také brankově. Brankově se nejprve prosadil Vláďa Holý, který povedenou hlavičkou vymetl pavučiny v horním rohu domácí svatyně, zbylé dvě branky přidal Jarda Majsárek, který společně s Ondrou Čvančarou po svém příchodu do druhé půle oživil naší hru. Výsledek utkání tak nakonec jasně vyzněl v náš prospěch, a to poměrem 0:4. I přes výborný výsledek je však nutno podotknout, že nás opět brzdila slabá produktivita, protože brankových příležitoistí, které měly skončit gólem bylo minimálně dvojnásobek oproti skutečnému výsledku.

 

9.kolo

FK Výškov - Dubany B 5-1 ( 1-0)

Sestava: Jaroš - Švík, Ihln, Fous, Kadrnožka - Tesař, Vokáč, Štafa, Vajgl - Holý, Čvančara

Střídaní : Stejskal - Švík

                  Dufek - Vajgl

                   Haušpauer - Holý

Branky: Švík z pen. Čvančara 2, Tesař, Ihln

     A tým hostil v nedělním osmém kole celek Dubany „B“, který se krčí na samém chvostu tabulky, proto se před utkáním nečekalo nic jiného než tři body.

     Roli favorita jsme začali naplňovat hned od úvodního hvizdu, ale převahu se dlouho nedařilo vyjádřit gólově. Během první půle jsme si vypracovali několik příležitostí, které ovšem zneškodnil vynikající hostující brankář. Do vedení jsme tak šli až po půl hodině hry. Po hraní rukou hostujícího obránce v pokutovém území nařídil sudí pokutový kop, který bezpečně proměnil Milan Švik. Do poločasu se už výsledek, přes naše další šnace, nezměnil.

     Herní obraz se ve druhé půli prakticky nezměnil a pokračoval fotbal na jednu branku. Dlouho se nám však nedařilo skóre navýšit, a to především zásluhou opravdu výborného výkonu hostujícího brankaře, který deptal naší útočnou hru několika vynikajícími zákroky, kterými držel akcie Duban nad vodou. Těm se dokonce podařilo vyrovnat. Po hodině hry se jim prakticky z jediné šance podařilo šťastně vyrovnat. V závaru po rohovém kopu se míč odrazil k hostujícímu záložníkovi, který dobře umístěnou střelou vyrovnal.

     Odpověď na sebe naštěstí nenechala dlouho čekat a po několika minutách strhl opět vedení na naši stranu Ondra Čvančara, který zakončil povedený individuální průnik. Ke konci utkání se nám podařilo přece jen potvrdit roli favorita i brankově a po brankách Tesaře, druhé Čvačary a Ihlna skončilo utkání v nás prospěch v poměru 5:1.

 

8.kolo

Slavětín B -FK Výškov 0-2 ( 0-0)

Sestava: Jaroš - Švík, Štafa, Ihln, Stejskal -Vajgl, Vokáč, Dufek, Kadrnožka - Tesař, Holý

Střídání Fous za Vokáče

Branky: Dufek 2

     „A“  tým nastoupil, díky volnému losu a odloženém utkání, k dalšímu mistrovskému utkání po téměř třech týdnech na hřišti Slavětína, kde se utkal s místním „B“ týmem. Úroveň utkání značně ovlivnil terén, na dosti hrbolatém hřišti se prakticky nedalo souvisleji kombinovat a v zakončení míč často neposedně odskakoval, což ovlivňovalo rychlost a přesnost zakončení. V první půli jsme si i tak vytvořili územní převahu, naše akce však často končily, hlavně díky nekvalitnímu povrchu, mimo branku nebo je stačili likvidovat domácí obránci. Přesto minimálně dvě šance byly stoprocentní a měly se proměnit i na takovémto terénu. Také domácí měli v závěru jednu storpocentní šanci, po rychlém brejku slavětínský útočník naštěstí minul odkrytou branku.

     Druhá půle nabídla podobný obraz hry jako ta první. Opět jsme měli územní převahu, ale do kvalitního zakončení nás spíše než domácí obránci nepustil hrbolatý terén. Po hodině hry se ale přece jen podařilo vstřelit úvodní branku, kterou se štěstím zařídil Kamil Dufek. Po vstřelené brance jsme zbytečně přestali hrát a začali se soustředit spíše na ubránění výsledku, což umožnilo domácím dostat se do tlaku a několikrát nebezpečně zahrozit, branku se jim však vstřelit nepodařilo a z brejkové situace na konci utkání upravil na konečných 0:2 opět Kamil Dufek.

 

7.kolo

Volno

 

  6.kolo

Černčice B - FK Výškov 1 - 2 (0-2)

Sestava: Jaroš - Stejskal, Ihln,Fous, Kadrnožka - Tesař, Dufek, Vokáč, Švík- Holý, Čvančara

Střídani : Majsarek, Štafa

Branky: Dufek, Holý

     V dohrávce odloženého utkání 6. kola jsme zajížděli k velice důležitému utkání do Černčic, kde se hrálo přímo o druhé místo v tabulce a zároveň o udržení kontaktu s vedoucím Pátkem. Oproti předešlým utkáním se nám vydařil vstup do zápasu a prakticky z první vážnější šance jsme vstřelili vedoucí branku, kterou zaznamenal Kamil Dufek.  Povedený úvod utkání z našeho pohledu pokračoval, vytvořili jsme si územní převahu a také další střelcké možnosti. Domácí se do hry dostali až ke konci prvního dějství, kdy jsme na pár minut nepochopitelně ztratili iniciativu a Černčice si taktéž vypracovaly zajímavé střelecké možnosti. Nám se však v pravý čas povedla  ukázková brejková akce, kterou zakončil Vláďa Holý. Poločasové skóre se tak zastavilo na hodnotě 0:2.

     I do druhé půle jsme vstoupili o něco lépe než soupeř a drželi taktovku hry. Zhruba po hodině hry jsme si vytvořili stoprocentní šanci, kterou jsme ale bohužel zahodili. Po tomto okamžiku se taktovky  ve zbytku utkání chopili domácí, přestože jsme do té doby měli jasně více ze hry a definitivní pojištění výsledku viselo ve vzduchu, zbytečně jsme začali vyklízet pozice a soustředili se na ubránění výsledku. Domácí této možnosti samozřejmě využili a několikrát nebezpečně zahrozili. Jejich největší šancí pak byla střela z oblasti malého vápna, kterou však domácí hráč z „voleje“ napálil pouze do břevna. Konečné skóre se pak ustanovilo v samotném závěru utkání, kdy tečovaná střela z hranice pokutového území změnila směr a zapadla za bezmocného Tomáše Jaroše, který reagoval na původní dráhu letu míče. Sudí však ihned po rozehrávce zápas ukončil a bereme tak velmi cenné tři body.

 

5.kolo

FK Výškov - Černochov 2-1 (1-1)

Sestava: Jaroš - Stejskal, Štafa, Ihln, Plhák- Švík, Dufek, Vokáč, Tesař- Fryč.M, Holý

Střídaní: Vajgl

Branky: Švík z pen., Holý

 

    V 5. kole přivítalo výškovské „Áčko“ celek Černochova. Oba celky měly před utkáním shodně devět bodů a díky sobotní remíze Pátku s Černčicemi se vítěz mohl dotáhnout na jediný bod čelu tabulky. Do zápasu  vstoupili lépe hosté a hned ze své první vážnější šance po několika minutách utkání skórovali a šli do vedení 0:1. Hosté se poté zatáhli do obrany, bránili v osmi lidech před vlastním pokutovým uzemím a přes takto zhuštěnou obranu jsme se jen těžko dostávali do šancí, výjimkou byl Vláďa Holý, který se dokázal díky své rychlosti dvakrát dostat za hostující obranu, své šance však neproměnil. Vyrovnat se nám podařilo až z pokutového kopu, nařízeném ve čtyřicáté minutě po faulu na Kamila Dufka, který proměnil Milan Švik.

     Druhý poločas byl víceméně hrou na jednu branku. Černochov jsme dokázali prakticky po celém průběhu druhého dějství držet na vlastní polovině, bohužel se nám dlouho nedařilo proměnit šance, které jsme si vytvářeli. Naštěstí se patnáct minut před koncem podařilo vstřelit rozdílovou branku, kdy se po pohledné kombinační akci prosadil Vláďa Holý, kterému před opuštěnou branku naservíroval míč Milan Švik. Utkání jsme tak nakonec zvládli a vydřeli důležité tři body.

 

4,kolo

Panenský Týnec - FK Výškov 2-3(0-2)

Sestava : Jaroš - Plhák ,Štafa ,Kadrnožka ,Stejskal - Tesař ,Vokáč ,Dufek ,Švík - Fryč M. , Čvančara

střídání: Novotný , Majsárek

Branky: Dufek 2 , Švík z pen.

     Další venkovní utkání sehrálo „Áčko“ na půdě Paneského Týnce. Že se nebude jednat o jednoduchý zápas bylo jasné nejen z pohledu na předchozí výsledky soupeře, ale také na zázemí a hrací plochu. Hřiště v Panenském Týnci bylo na mnoho místech hrbolaté a podobně jako v Blatně (i když ne až v takové míře) ukloněné směrem k jedné z branek. Domácí útočili v prvním poločase z kopce a začali této výhody využívat hned od první minuty. Úvodní pětiminutovku se nám podařilo přežít, poté jsme však po zaváhání v rozehrávce však dostali branku, kterou ale sudí neuznal pro předchozí hraní rukou útočícího hráče, které signalizoval z pomezí Jarda Plášil. Tato situace vlastně určila ráz celému dalšímu průběhu utkání. Domácí cítili za tento sporný okamžik křivdu a začali se více rozčilovat než hrát, čehož jsme dokázali využít, dostat se do zápasu, vytvořit si střelecké možnosti a hlavně také vstřelit úvodní branku, po pěkné kombinační akci se míč dostal do pokutového území ke Kamilovi Dufkovi a ten mazácky zakončil kličkou na vybíhajícího brankaře a střelou do odkryté branky.   Další „klíčový“ moment pro průběh utkání přišel ve čtyřicáté minutě. Po faulu na Ondru Čvančaru zapískal sudí pokutový kop. Domácí, cítící stále frustraci z neuznané branky ze začátku utkání, začali proti tomuto rozhodnutí vehementně prostestovat, místy až  hodně za hranicí pravidel,  o to méně pak slušného chování (s odstupem nutno podotknout, že pokutový kop by jistě odpískalo devět sudí z deseti – náš útočník měl pokrytí balon zády k brance, chystal se otočit a vystřelit, v tom přišel skluz přes achylovky a teprve poté trefení míče, domácí to samozřejmě viděli naopak). Penaltu pak bezpečně proměnil Milan Švik.

     Domácí měli lepší vstup i do druhého dějství, ale dlouho se jim nadařilo snížit, naopak komentovali každý výrok sudího, který se jim nezdál, což jim spíše uškodilo. My jsme se nachali zbytečně zatlačit a trest přišel po hodině hry,kdy domácí snížili na 1:2.  Ve druhé půli se nám nedařilo udržet míč na kopačkách, zejména v útoku a byli jsme pod tlakem. Vysvobození přišlo v 70. minutě, kdy jsme z nepřímého kopu opět odskočili na rozdíl dvou branek, trefil se podruhé Kamil Dufek. Domácím se podařilo po několika minutách opět dotáhnout na nejtěsnější rozdíl. Nutno uznat, že v závěru jsme byli hluboko v defenzívě, mimojiné také díky tomu, že sudí se přecejen pod psychyckým tlakem od některých domácích hráčů nechal ovlivnit a mírně „připískával“ P.Týnci. Vrcholem pak byla odpískaná penalta, která, na rozdíl od té naší, byla vysloveně vymodlená, naštěstí jí domácí kapitán neproměnil a utkání jsme tak dotáhli na konečných 2:3. I po záverečném hvizdu někteří domácí hráči slovně, málem i fyzicky, napadali hlavního sudího i Jardu Plášila, pod dojmem, že prohru zavinili oni, to už ale samozřejmě na výsledku nic nezměnilo

 

Poznámka  autora – kluci snažil jsem se to napsat hodně mírně, ale doufám, že se nám povede postoupit zpátky do okresu, protože sem už se vrátit nechci, dovedu sice pochopit emoce, ale tohle bylo moc i tak,  co tam někteří předváděli………………………..takže choďte trénovat 

 

3,kolo

FK Výškov - Libčeves 1-2 ( 1-2)

Sestava : Jaroš - Plhák, Fous, Stejskal, Švík - Tesař, Ihln, Dufek, Vokáč - Holý, Novotný

střídaní: Čvančara - Tesař

                Vajgl  - Novotný

  Branky: Holý

     V nedělním utkání nastoupilo „Áčko“ k utkání s Libčevsí, která loni také opustila okresní přebor a spadla do nižší soutěže. Úvod utkání nám vyšel fotbalově lépe, vytvořili jsme si územní převahu a vytvořili si několik brankových příležistostí, z nichž minimálně tři byly stoprocentní, bohužel se žádnou z nich nepodařilo zužitkovat, čehož využil soupeř a vyškolil nás z produktivity. Hosté se postupně dostávali nadostřel a dvojice šikovných a rychlých útočníků nám začala dělat problémy, a co hlavně, dokázala své šance proměnit. Hosté využili dvě ze svých tří nebezpečnějších možností a po půlhodině hry vedli o dvě branky. Také po inkasování dvou branek jsme měli spoustu šancí, ale stále se je nedařilo proměnit, až těsně před odchodem do kabin snížil Vláďa Holý.

     Do druhé půli jsme nastoupili s odhodláním utkání zvrátit, což bylo na hře znát a soupeře jsme dosatli prakticky po celý poločas pod tlak. Stejně jako v prvním poločase jsme si vytvořili celou řadu brankových příležitostí, ale bohužel ani jednu z nich se nepodařilo zužitkovat a z utkání jsme tak nakonec odešli poraženi 1:2.

 

2,kolo

Chožov - Fk Výškov 3-4 (1-2)

Sestava: Jaroš - Stejskal , Fous , Kadrnožka , Plhák - Tesař , Ihln , Dufek , Haušpauer - Holý ,  Fryč M.

Stridaní  : Vokáč - Tesař

                  Švík - Plhák

                  Novotný - Ihln

Branky : Haušpauer , Tesař , Holý , Fryč M

   Po úspěšném domácím vstupu do sezony zajíždělo "Áčko" k prvnímu venkovnímu utkání ročníku 2010/11. Soupeřem mu byl tým Chožova.

 

     Úvodní půhodina patřila jasně Výškovu. Dařila se kombinace, dostávali jsme se do střeleckých možností a výsledkem bylo zasloužené vedení 0:2, kdyse prosadili Haušpauer a Tesař. Po druhé brance se ale probudil také Chožov, domácí začali hrát více tvrdě a agresivně, což nám začalo dělat problémy a díky tomu si domácí vytvořili ke konci první půle tlak a podařilo se jim snížit.Hned v úvodu druhého dějství se nám podařilo, díky chybě domácího brankáře, odskočit opět na rozdíl dvou branek, prosadil se Vláďa Holý.Domácí pak ještě více přitvrdili a předvedli několik ostých zákroků, z nichž některé neměly s fotbalem příliš společného, výsledkem však byla pouze jedna červená karta, přestože minimálně jedna další měla přijít. Nicméně styl této hry jasně vyhovoval domácím a i v deseti lidech nás dokázali zatlačit a dokonce znovu stáhnout dvougólové manko. Rozhodující okamžik přišel pět minut před koncem, kdy parádní ranou rozhodl o našem vítězství Marek Fryč.

 

 

1.kolo

Fk Výškov - Citoliby B   8-4 (4-2)

Sestava:Jaroš - Stejskal, Fous , Vokáč , Švík - Tesař , Ihln , Dufek , Novotný - Holý , Haušpauer

Střídaní - Ihln - Fryč M.

                Tesař - Plhák

                Vokáč - Vajgl

Branky : Novotný 3, Holý 3, Dufek, vlastni

     První domácí zápas sezóny 2010/2011 odehrálo „Áčko“ kvůli úpravám domácí hrací plochy v Blažimi s rezervou Cítolib. I přes slibný úvod utkání, kdy se podařilo několikrát nebezpečně ohrozit soupeřovu branku, šli, po nedorozumění v rozehrávce, do vedení hosté. Našim hráčům se však brzy podařilo utkání otočit ve svůj prospěch. Na kvalitním hřišti se dařila kombinace a díky čtyřem povedeným pohledným akcím jsme vedli po půlhodině hry 4:1.Bohužel hosté využili další chybnou rozehrávku a těsně před odchodem do kabin snížili na poločasových 4:2.

     Druhý poločas začali lépe hosté a hned po několika minutách snížili na rozdíl jediné branky. Cítoliby byly poté několik minut lepší, vytvořili si několik zajímavých příležitostí a vyrovnání „viselo“ ve vzduchu. Naštěstí  se podařilo využít jednu z brejkových akcí a odskočit opět na rozdíl dvou branek. Hosté poté zcela otevřeli hru a z následných brejkových situací inkasovali další tři branky, sami stačili vstřelit jedinou, konečné skóre se tak zastavilo na 8:4. Střelecky se dařilo zejména Péťovi Novotnému a Vláďovi Holému, kteří zaznamenali hattrick, branku přidal také Kamil Dufek a jeden gól si vstřelili hosté sami, kdy si srazili do branky centrovaný míč.